poniedziałek, 25 lutego 2013

Dbanie o paznokcie.

Jak dać o paznokcie!

Domowe metody
- Olejek rycynowy to sprawdzony sposób na poprawę wyglądu paznokci i skóry wokół nich.
- Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny. Nawilża i lekko rozjaśnia kolor płytki (np. po malowaniu ciemnym lakierem, gdy nie użyłaś bazy).
- Dieta. Bogata w białko, wapń, żelazo, cynk i krzem pomoże utrzymać paznokcie w dobrej kondycji. A więc powinna być dobrze zbilansowana i pełnowartościowa.



Odżywki do paznokci

- osobiście nie wierzę w działanie odżywek do paznokci - Paznokieć - składa się w warstwy rogowej naskórka ( tak więc jest to martwa część naszego organizmu tak jak np włosy) tak więc jak można odżywić coś martwego. tak więc pominę ten temat odżywek. Ich działanie polega na utwardzeniu paznokcia poprzez emalię, a nie przez witaminy zawartej w niej.


"Nie" dla paznokci
- Pracujesz przy komputerze? obcinaj paznokcie krótko i stukaj w klawisze opuszkami palców - jeżeli stukasz paznokciami mogą się rozdwajać.

- Gdy lakier odpryskuje, nie skub go, możesz uszkodzić płytkę paznokcia.

- Wykonuj manicure biologiczny (odsuwanie skórek a nie wycinanie). Zmniejszy to ich narastanie

niedziela, 24 lutego 2013

Domowe sposoby na piękne dłonie.

 Dłonie posiadają wrażliwą skórę, naturalnie są prawie pozbawione naturalnej ochrony - znajduje się na niej mało gruczołów łojowych. Kobiety codziennie niszczą ją jeszcze detergentami (pranie, zmywanie itp.), kurz, a nawet mydło, woda i temperatura.

Pielęgnacyjne na co dzień:
Myj dłonie pod letnim strumieniem wody, używając delikatnego żelu o obojętnym lub kwaśnym pH. Jeżeli wolisz mydło korzystaj z bezzapachowego np. glicerynowego. nie zapomnij o osuszeniu dłoni - paradoksalnie wilgoć wysusza skórę. Nie zapomnij o kremie do dłoni miej go zawsze "pod ręką".

Zabiegi dla wymagających dłoni:

Gdy dłonie są suche i zniszczone - potrzebują większej pielęgnacji. Wykonuj raz w tyg piling drobnoziarnisty (możesz przygotować go sama ale po tym później) wykonuj kuliste ruchy, następnie spłucz ciepłą wodą. Po polingu warto wykonać maskę - nałóż dużą warstwę kremu i zawiń ręce w folie spożywczą i przykryj ręcznikiem na 10-15 min. Po upływie czasu resztki preparatu usuń i umyj ręce.



Jak zadbać o dłonie domowymi sposobami:
Płatki owsiane
Zawierają substancje śluzowe, które działają przeciwzapalnie i łagodząco.
Maska kojąca podrażnione dłonie: szklankę płatków zalej szklanką gorącego tłustego mleka. Gdy wystygnie, nałóż na dłonie na pół godziny.

Cytryna
Rozjaśnia drobne plamki i przebarwienia, działa przeciwzmarszczkowo.
Kuracja wybielająca przebarwienia: codziennie przez 2 tygodnie nacieraj skórę dłoni plasterkiem cytryny lub sokiem z cytryny.

Siemię lniane
Znajdują się w nim śluzy roślinne, które pomagają goić drobne ranki.
Kąpiel wygładzająca: 2 łyżki siemienia ugotuj w 1 litrze wody i odstaw, by napar trochę wystygł. Mocz dłonie przez 20 minut.

Ziemniaki
To skarbnica białka i witamin. Łagodzą podrażnienia i wygładzają szorstką skórę.
Maska odżywcza: 2 ziemniaki ugotuj w mundurkach, obierz, rozgnieć. Dodaj żółtko i 2 łyżki ciepłego mleka. Nałóż papkę na ręce, zmyj po kwadransie.


Domowy piling

cukier z oliwą- piling grubo ziarnisty
fusy z kawy - dla bardzo delikatnych dłoni



sobota, 23 lutego 2013

Odszedł Wojciech Inglot

Dziś w szpitalu w Przemyślu zmarł Wojciech Inglot. Był założycielem i właścicielem firmy kosmetycznej Inglot Cosmetics. Miał 58 lat.


"Pierwsze kosmetyki sygnowane logo Inglota pojawiły się w 1987 roku. Spośród innych, dostępnych w owym czasie na polskim rynku, wyróżniała je amerykańska receptura i surowce użyte do produkcji. Kolejny istotny moment w historii marki nastąpił w połowie lat 90., kiedy zainwestowano w fabrykę w Przemyślu. Natomiast pierwszy zagraniczny sklep otwarto w 2006 roku w Kanadzie.
Inglot w nielicznych wywiadach w mediach podkreślał, że wszystkie kosmetyki firmy produkowane są w Unii Europejskiej, a 95 proc. w zakładzie w Przemyślu.
Obecnie firma sprzedaje swoje produkty m.in. cienie do powiek, lakiery do paznokci i pomadki do ust w ponad 300 salonach w 46 krajach na sześciu kontynentach. Jeden z nich mieści się w Nowym Jorku na Times Square, na rogu Broadway’u i 48 Ulicy. Był to pierwszy salon Inglota w USA i jednocześnie jego powód do dumy.
Kosmetyki marki Inglot odnoszą też m.in. ogromny sukces w Hollywood. Chętnie korzystają z nich zarówno profesjonaliści jak i same gwiazdy branży filmowej. Polacy dostarczają kosmetyki również dla Bloomberga i wielkich stacji telewizyjnych na Manhatanie.
W ubiegłym roku Inglot został pierwszym laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. im. Jana Wejcherta w kategorii Sukces."

Krok po kroku - Makijaż

Krok po kroku na idealnie pomalowane oczy.

znalezione w internecie.



środa, 20 lutego 2013

Wszystko o rzęsach - Metoda 1:1

Historia

Metoda 1:1 wywodzi się z Korei, jednakże jest mało informacji na jej temat. To w 2004 roku w Hollywood Daniel Dihn informatyk, którego pasją było piękno odkrył, że rzęsy rosną wielowarstwowo i właściwie odtąd wszystko się zaczęło. Daniel rozpoczął swoje działania w technice klejenia rzęs do skóry i po wielu próbach opracował skuteczne, wielowarstwowe zagęszczanie oraz przedłużanie rzęs metodą 1:1
Pojawienie się metody 1:1 w Polsce
Metoda 1:1 pojawiła się w Polsce w 2005 roku, jedną z pierwszych firm, które wprowadziły ten system przedłużania jest firma Hollywood Lashes. Cieszę się, że mamy tak wiele możliwości przedłużania rzęs. Możemy przedłużać je metodą 1:1 lub nawet 2:1 dając efekt wyraźnego zagęszczenia. Myślę, że wiele kobiet odczuwa wyraźny komfort mając takie piękne i gęste rzęsy, których nie trzeba malować.

Rzęsy:

Rzęsy (łac. cilia) rosną na krawędzi powieki górnej i dolnej.krótkie i grube włoski, których długość na 6-12 mm(górne) 6-8mm(dolne), w powiece górnej występuję od 150 - 250 rzęs, na dolnej 75-100.a głównym ich celem jest ochrona oka. Wyłapują kurz oraz innego rodzaju zanieczyszczenia, których dostanie się do oka mogłoby być nieprzyjemne. Mam taką małą ciekawostkę dla Ciebie otóż nasze rzęsy mają taką samą funkcje co wibrysy (włosy czuciowe) u kota lub myszy, co oznacza, że są tak samo delikatne a ich zadaniem jest ostrzegać nas przed zbliżającymi się obiektami na przykład przed owadami . Rzęski czując zbliżający się obiekt sprawiają, że automatycznie zamykamy oko, chroniąc je tym samym.

Rzęsy są najcieńszymi włoskami ze wszystkich naszych włosów, zmieniają się przynajmniej dwa razy w roku. Żywotność rzęs u przeciętnego człowieka wynosi około 100-150 dni po czym na miejscu starych rzęsek wyrastają nowe, proces ten jest cykliczny. Cykl wzrostu rzęs wynosi 60-90 dni. Nowe rzęski odrastają w miejsce tych które już wypadły. Proces odrastania wynosi od 4 do 8 tygodni. Zdarza się, że rzęsy, które odrosły różnią się kolorem w porównaniu z kolorem naszych włosów, jednak zdarza się to bardzo rzadko

Zabieg:
W trakcie zabiegu, klientka ma za zadanie całkowitego odprężenia się i spokojnego leżenia w czasie wykonywania zabiegu. Niekiedy bywa, iż klientki zasypiają w trakcie zabiegu, gdyż delikatne ruchy w okolicach czoła masują lekko skronie i pozytywnie wpływają na stan odprężenia. Wykonując przedłużanie rzęs dokleja się pojedyncze sztuczne rzęski (jedwabne, syntetycznych, naturalnych) do pojedynczych rzęsek właścicielki. Dobrze wykonany zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych czyli łzawienia lub zaczerwienionych powiek.
Zabiegiem wymagającym ogromnej dokładności i staranności przez co staje się czasochłonnym zabiegiem
Czas wykonywania zabiegu 1,5 - 3 h  Oczywiście czas aplikacji jest uzależniony od zręczności stylistki,  jej techniki pracy, predyspozycji klientki: - gęstości rzęs, - długości rzęs, - koloru rzęs, - podkręceniu rzęs. - wrażliwości klientki (czy klientka w czasie zabiegu łzawi, otwiera oczy, kręci się, co oczywiście utrudnia wykonywanie aplikacji.)
Jeśli klientka ma gęste, cienkie, proste rzęsy jasnego koloru to zabieg może dłużej trwać ze względu na to, że ciężko jest oddzielić jedną pojedynczą rzęskę od pozostałych


Pielęgnacja rzęs po zabiegu:

- Po zabiegu przez 24h nie można dotykać rzęs (jest to bowiem czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia kleju) oraz nie należy używać kremów, olejków i innych kosmetyków na bazie tłuszczu w okolicach oczu.

- Do 48h po zabiegu należy unikać gorącego prysznica oraz wizyt w saunie i na basenie (gorące lub wilgotne powietrze może osłabić wiązanie kleju).

- Należy obchodzić się z rzęsami delikatnie, nie trzeć ich

- Unikać spania twarzą w poduszce (można spać na boku pod warunkiem że rzęsy nie będą dotykały poduszki)

- Tusz do rzęs nie jest już potrzebny , ale jeśli musisz go użyć staraj się malować tylko końcówki rzęs , wybieraj specjalnie przeznaczone do tego produkty na bazie wody

- Do demakijażu oczu najlepiej używać płyn bez zawartości substancji tłuszczowych i olejków .

- Na przedłużone rzęsy nie należy robić trwałej ondulacji.

- Nie używaj zalotki do rzęs przedłużonych (możesz dobrać sobie taki rodzaj rzęs, które zapewnią Ci ten efekt bez użycia zalotki)

- Nie wolno absolutnie samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Można je usunąć tylko w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę.



 




RODZAJE RZĘS SZTUCZNYCH:

Rzęsy z norki – to produkt naturalny, pozyskiwany z włosia norki. Charakteryzują się stałą grubością i różna długością. Dają naturalniejszy efekt i dłużej „się noszą”. Przez to, że nie są idealnie tej samej długości, świetnie imitują rzęsy naturalne. Niestety nie ma możliwości uzyskania efektu miękkich rzęs, nawet w przypadku włosia norki, ponieważ ta charakterystyczna sztywność wynika z użycia kleju. Mogą uczulać, bo są produktem pochodzenia zwierzęcego.

Rzęsy jedwabne -mają różną grubość i długość, oraz stopień podkręcenia. Mają większy połysk niż rzęsy syntetyczne. Mogą uczulać. Mają też tendencję do plątania się między sobą, ponieważ są dość sztywne, a że nie opierają się o powiekę (1 mm odległości), to pod własnym ciężarem się wykręcają w różne strony. Wystarczy je przeczesać, by się ułożyły, ale często o poranku wyglądają zabawnie :)

Rzęsy syntetyczne – tak jak rzęsy jedwabne, występują w różnych opcjach grubości, długości i podkręcenia. Tak samo, jak jedwabne, lubią się plątać i są od nich mniej elastyczne.  Jako jedyne są w pełni nieuczulające.

PRZECIWSKAZANIA

Choroby alergiczne oczu – czyli najpopularniejsze schorzenie. Istnieje kilka rodzajów chorób alergicznych oczu, najczęściej jest to ostre, sezonowe lub całoroczne zapalenie, spowodowane kontaktem z pyłkami, roztoczami kurzu domowego. Dolegliwość tą rozpoznaje się po charakterystycznych zmianach. Wokół oka pojawia się obrzęk i występuje swędzenie, które jest oznaką alergii. Osoba cierpiąca na tą dolegliwość często łzawi, ma przekrwione i obrzęknięte spojówki a czasem także powieki. Leczenie polega na aplikowaniu chłodnych okładów, płukaniu oka roztworem soli fizjologicznej oraz stosowaniu leków.

Całkowity brak rzęs

Nadpobudliwość i brak cierpliwości – chęć wykonania zabiegu przedłużania rzęs wiąże się z tym że przez 1,5 – 3 godziny trzeba pozostać w pozycji leżącej. Osobom nadpobudliwym ciężko jest wyleżeć, ponieważ są bardzo niecierpliwe. Przed rozpoczęciem zabiegu warto jest poinformować klientkę o czasie wykonywania usługi, wówczas będzie mogła podjąć decyzję.

Trichotillomania – czyli nerwowe wyrywanie rzęs, włosów. To choroba o podłożu psychicznym i cierpi na nią 2-3 % populacji, przeważnie kobiety. Osoby takie nie mogą się powstrzymać od czynności wyrywania rzęs, poprzedzane to jest napięciem a po wyrwaniu następuje ulga. Dla osób cierpiących na tę chorobę ważne jest poczucie akceptacji otoczenia, często czują się osamotnione. Jeśli kiedykolwiek spotkałabyś taką osobę możesz jej zaproponować rzęsy doklejane na taśmę. Możesz także pokazać krótką instrukcję jak takie rzęsy się dokleja, aby chora mogła wykonywać je sama w domu. Myślę, że dzięki temu pomożesz jej bo poczuje się zaakceptowana a także będzie mogła w każdej chwili zamaskować brak rzęs.

Zespół suchego oka – wynika z niewłaściwego poziomu nawilżenia gałki oka. Pozbawiona łez rogówka może być narażona na wnikanie mikroorganizmów i rozwoju zakażeń. Dolegliwości towarzyszy często spadek produkcji łez, swędzenie oraz uczucie piasku pod powieką. Osoby chore próbują złagodzić dolegliwość poprzez drapanie. Na tę chorobę zapada aż 10-15 % ludzi.

FAKTY I MITY

1. Czy to prawda że zabieg niszczy rzęsy?NIE. Jest to najczęściej zadawane pytanie przez Panie zastanawiające się nad zabiegiem. Jeśli klientka sama nie zacznie sobie wyrywać rzęs razem ze swoimi naturalnymi, to naturalne rzęsy na skutek zabiegu oczywiście nie ucierpią. Gdyby tak było nikt by się nie decydował na ten zabieg.
Nasze własne rzęsy wypadają, gdy kończy się ich naturalny cykl życia.  Prawidłowo założone rzęsy nie mają na to wpływu.
Po zdjęciu rzęs wydaje nam się, że mamy „łyse” oko, bo zdążyłyśmy się przyzwyczaić do pięknej firaneczki rzęs.

2. Czy po zabiegu rzęsy wyglądają naturalnie, symetrycznie?Jeśli chcemy żeby efekt był naturalny, to oczywiście taki będzie.  Jeśli wykonujemy zabieg na obu oczach naraz to nie ma możliwości żebyśmy miały inną ilość rzęs na jednym oku i inną na drugim.  Może się tak wydawać, ponieważ rzęsy są różnie rozmieszone na obu oczach, lecz tego nie widać.

3. Czy jedwabne rzęsy za bardzo nie obciążają naturalnych? - Nie, jeśli dobierzemy odpowiednią długość i grubość wszystko będzie w porządku.

4. Czy mogę sama w domu zdjąć przedłużone rzęsy? - Nie, powinien to zrobić specjalista przy użyciu specjalnego preparatu.
Większość przypadków zdejmowania rzęs różnymi oliwkami, które stoją w domu kończy się powyrywaniem rzęs.

5. Czy przedłużanie rzęs jest wskazane dla osób noszących szkła kontaktowe, bądź okulary?
Osoby noszące soczewki mogą podać się zabiegowi, jeśli nie mają problemów z domykaniem powieki to mogą je pozostawić na czas zabiegu założone.
Przedłużone rzęsy są wspaniałym rozwiązaniem dla osób noszących okulary, które bez nich mogą mieć problem, z wykonaniem makijażu oczu. Należy tylko dobrać odpowiednią długość rzęs, żeby nie zawadzały o szkła. (warto poinformować stylistkę o tym że się nosi okulary na co dzień )

6. Czy produkty do przedłużania rzęs są bezpieczne? - Tak, jeśli nie stosujemy rzęs pochodzenia zwierzęcego możemy czuć się bezpiecznie- można oczywiście takowych używać ale tu stylistka nie może dać pewności że nie wystąpi reakcja uczuleniowa. Klei do przedłużania rzęs są różne rodzaje, jeśli jeden wywołuje łzawienie podczas zabiegu, to możemy go zmienić na inny np.  do oczu wrażliwych.

7. Czy istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu? - Nie, ponieważ klej oraz rzęsy nie są przyklejane do skóry, nie mają z nią styczności, więc uczulenie nie występuje.

8. Czy muszę wykonać jakieś czynności przed zaplanowaną aplikacją? - Nie, rzęsy nie powinny przed zabiegiem być podkręcane np. przez zabieg trwałej na rzęsy, nie powinna być wykonana henna rzęs.  Przed zabiegiem jeśli takowy jest na oczach, zmywam tusz i odtłuszczam rzęsy, dla ich dobrej przyczepności.

9. Czy mogę używać tuszu po zabiegu przedłużenia rzęs?
- Przez 48h lepiej tego nie robić, ponieważ w tym czasie klej do końca zasycha. Później oczywiście możemy stosować tusz lecz nie wodoodporny nie tłusty, czyli większość normalnych mascar odpada. Możemy używać tuszu na bazie wody.

10. Czy z przedłużonymi rzęsami możemy chodzić na basen i do sauny? - Tak oczywiście, tylko później należy rzęsy odpowiednio osuszyć, żeby nie pozostał na nich chlor. Wbrew temu co głoszą niektóre stylistki rzęsy nie odkształcają się z powodu wysokiej temperatury, inaczej Panie wybierające się na wakacje do ciepłych krajów musiałyby zrezygnować z zabiegu.

11. Czy zabieg jest bolesny? -Nie

12. Czy mogę używać zalotki do rzęs? Zalotka nie jest potrzebna. Wystarczy wcześniej wybrać stopień podkręcenia rzęs (zalotka nic nie da, bo rzęsy mają swój kształt i go nie zmienią pod jej wpływem lub jeśli to nam się nawet uda, nie będą miały atrakcyjnego kształtu i możemy zniszczyć naturalne rzęsy

13. Jaka jest różnica między metodą jeden do jednego a tradycyjnymi kępkami?
- Tradycyjne kępki to ok. 6 połączonych włókien, które przykleja się do skóry na jeden wieczór lub max kilka dni. Klej jest twardy i sztywny, dotyka skóry i może powodować uczucie dyskomfortu. Metoda jeden do jednego polega do doklejaniu pojedynczych rzęs, które utrzymują się do 5 tygodni. Przy czym rzęsa syntetyczna odpowiada strukturą naturalnej rzęsie, a klej jest miękki i lekki. Doczepione rzęsy nie dotykają skóry, przez co nie powodują uczucia dyskomfortu oraz po wypadnięciu jednej rzęsy nie mamy od razu nie estetycznie wyglądającej luki.

14. Czy muszę zakupić po zabiegu drogie kosmetyki do ich pielęgnacji?
- Nie, do demakijażu najlepiej używać soli fizjologicznej (ok. 5zł w aptece, duża butelka) lub płynu mineralnego (koszt kilkanaście złotych).

15. Czy mogę przedłużyć rzęsy jeśli mam zrobiony makijaż permanentny oczu lub planuje go wykonać? - Tak, posiadanie makijażu permanentnego nie stanowi żadnego problemu  do przedłużenia rzęs, natomiast jeśli dopiero planujemy wykonać kreski na powiekach, należy to zrobić przed przedłużeniem rzęs, po całkowitym wygojeniu się skóry.

Cera Naczynkowa

Cechą charakterystyczną skóry naczynkowej jest kruchość i wrażliwość, tak na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często występują u alergiczek. Pękanie naczynek może być też związane ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów. Cerę naczynkową można również nabyć - dla tego jest tak ważne kremowanie dzieci gdy wychodzą na ostre słońce lub bardzo silny mróz. Cera naczynkowa może zmienić się w trądzik różowaty - dla tego tak ważne jest dbanie o nią odpowiednio...

Co należy stosować?
- oczyszczanie twarzy, Mleczko powinno być delikatne i posiadać informację że jest dla osób przeznaczone dla osób z cerą naczynkową lub alergiczną.
- Unikamy wody z kranu i o wysokiej temp. gdyż gorąco źle wpływa na naczynka (są bardziej rozszerzone) - Piling warto stosować co 10-14 dni i powinien być enzymatyczny. Ziarnisty jest zbyt agresywny. Złuszczanie naskórka pobudza go do budowania nowych komórek, skóra dzięki temu staje się twardsza, a naczynka mniej widoczne.
- Należy kożystać z kremów i preparatów, które zawierają: witaminę C (uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne), witaminę H (zapobiega podskórnym krwotokom), rutynę (wzmacnia ścianki naczyń),  włosowatych, wyciąg z kasztanowca (działa przeciwzapalne), wyciąg z kwiatów mirtu (poprawia elastyczność), ekstrakt z miłorzębu japońskiego (który uszczelnia ścianki naczyń)
- Krem do codziennego stosowania jest najważniejszy - powinien skutecznie chronić skórę przed słońcem (krem z filtrem anty-UV 15, a latem 25–30). Zimą należy zaopatrzyć się w krem tłusty, aby zapewnić cerze naczynkowatej ochronę przed mrozem.

Czego nie należy stosować?
 - Nie należy używać do codziennej pielęgnacji kosmetyków które zawierają w składzie: alkohol etylowy, aceton, mentol, glikol propylenowy, kwas witaminy A i mocznik.
- Piling ziarnisty jest zbyt agresywny dla tego typu cery

Pielęgnacja gabinetowa:  
- zabiegi jontoforezy to mające na celu wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych, w tym przypadku uszczelniających naczynia krwionośne, takich jak witamina K czy PP (od 6- 12 zabiegów)
- zabiegi sonoforezy - ultradźwięki
- Enzymatyczny peeling
- Peeling kawitacyjny
- Laserowe zamykanie naczynek

wtorek, 19 lutego 2013

Stylizacja rzęs - relacja

Żona Programisty zakończyła sukcesem szkolenie w Queen Studio


Kasia (instruktorka) za każdym razem zaskakuje mnie swoją wiedzą, nie było to szkolenie typu dla papieru - tylko dla wiedzy. Jestem bardzo zadowolona z wiedzy jaką mi przekazał.

A teraz kilka uwag na temat techniki stylizacji rzęs metodą 1:1
Jeżeli chodzi o o sam zabieg nie dziwi mnie jego cena w salonach jest bardzo pracochłonny zabieg, który wymaga skupienia, cierpliwości, i dużej umiejętności stylistki. Idąc na to szkolenie szłam z myślą - luzzzik co to jest przyklejenie rzęsy do rzęsy. Jednak okazało się ze nie jest wcale to takie proste... ale udało się :) a efekt końcowy jest zadowalający:)

Już niedługo więcej opowiem o samym zabiegu:)



Cera Tłusta

Występuje najczęściej w środkowych częściach twarzy: broda, nos, czoło, a także w środkowych partiach dekoltu i pleców. Ma barwę szarożółtawą i ziemistą. Widoczne są na niej rozszerzone gruczoły i zaskórniki. Jest ona stosunkowo odporna na czynniki chemiczne i środki higieniczne, jednak dużo silniej działają na nią czynniki wewnętrzne, jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcie nerwowe, zaburzenia układu trawienia. Skóra jest gruba i świecąca z powodu nadmiernego wydzielania łoju. Na tłustej cerze pojawiają się później zmarszczki. Na podłożu takiej cery może pojawić się trądzik (ale o tym następnym razem). 
Najważniejsze jest zachowanie równowagi między wydzielaniem sebum, a jego usuwaniem. Znaczenie ma również dieta, aktywność fizyczna i używki, czynnikiem pogarszającym jest ekspozycja na promienie słoneczne poprzez opalanie się na słońcu lub solarium.

Co należy stosować?
- łagodne środki myjące max. 2 razy dziennie- żele myjące z niepodrażniającymi składnikami np. betaina kokosowa, powinny mieć odczyn naturalny lub lekko kwaśny,
- tonik który ma za zadanie ścignięcie porów, odświeżenie i działanie przeciwzapalne,
- faza tłuszczowa w kosmetykach nie powinna zawiera więcej niż 30%, powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe,
- regularnie stosować peelingi mechaniczne ( 1 w tyg.),
- dieta powinna by bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza linolowy, witaminy B2,B6, A,
- kosmetyki zawierające antyoksydanty,
- ograniczy w diecie mleko i produkty wysokowęglowodanowe,
- nie spożywa fast foodów,
- minimalizować stresory- stosowa techniki relaksacyjne,
- kremy w konsystencji żelu lub krem-żelu, mają lekką konsystencję,
- najlepsze kremy nawilżające które poprawiają ukrwienie i regulują wydzielanie łoju,
- maseczki ziołowe.

Czego nie należy stosować?
- mydła zasadowe, które zmieniają odczyn skóry na zasadowy z lekko kwaśnego co zaburza równowagę bakteryjną,
- drażniących składników w żelach myjących- SLS (sodium laureth sulfate),
- emulsji- woda w oleju, czyli bardzo tłustych kremów,
- tłuszczów roślinnych, zwierzęcych i syntetycznych „zapychających” pory np. woski, wazelina,
- w codziennej pielęgnacji kosmetyków z wysoką zawartością alkoholu etylowego i glokolu propylenowego,
- w codziennej pielęgnacji kosmetyków o działaniu odtłuszczającym, matującym, zawierających kaolin, talk, związki glinu,
- zbyt często glinek zielonej i białej.

Pielęgnacja gabinetowa:
- mikrodermabrazja z biostymulacją laserową – hamuje rozwój bakterii beztlenowych, wyrównuje powierzchnie skóry, rozjaśnia przebarwienia,
- peeling keratoregulateur – peeling do skór z mocnym łojotokiem,
- peeling migdałowy – łagodzi aktywne stany zapalne,
- manualne oczyszczanie twarzy,
- ultradźwięki z ampułkami normalizującymi,
- zabieg z mikronizowaną alga,
- peeling pirogronowy.

poniedziałek, 18 lutego 2013

Cera Mieszana

Cera mieszana zawiera w sobie elementy cery suchej i tłustej. Jest bardzo popularną cerą. Czoło, nos i broda są tłuste policzki natomiast są suche. Przy tej cerze występują jednocześnie skłonności do łojotoku oraz nadwrażliwa reakcja na wodę i mydło. Pielęgnacja tego rodzaju cery jest pracochłonna i trudna, ponieważ należ z nią postępować jak z dwoma rodzajami skóry. Kosmetyki w tym przypadku powinny być używane z dużą ostrożnością. 



Co należy stosować?
- należy postępować tak jak z dwoma rodzajami cery
- wybór zależy do nas czy chcemy używać kosmetyków do cery mieszanej, czy do cery suchej i tłustej
- w strefie przetłuszczającej należy ograniczyć pracę gruczołów łojowych a miejsca suche odpowiednio nawilżać  i pielęgnować jak cerę suchą (dwa artykuły wcześniej)
- najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry w strefie tłustej i suchej, nie drażnienie jej kosmetykami oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Jaki i jak stosować kosmetyki:
- żele i mleczka do cery mieszanej
- strefę „T” tonizować tonikiem ściągająco- oczyszczającym
- kremu na dzień do cery mieszanej lub matującego na strefę „T” a nawilżającego  na policzki, boki i szyję oraz kremu nawilżającego pod oczy
- jeśli skóra na policzkach jest mocno ściągnięta i piecze to używać mocno nawilżających emulsji  z niedużą zawartością tłuszczu
- podkładów matujących
- jeśli skóra błyszczy się w ciągu dnia można ściągać namiar łoju specjalną bibułką
- na noc przed trzydziestym rokiem życia używać kremów nawilżających, a po trzydziestym roku życia kremów odżywczo- normalizujących dla cery mieszanej
- żele i kremy nawilżające pod oczy
- kremu nawilżającego na szyję i dekolt
- regularne peelingi
- raz w tygodniu stosować maseczki ściągające, oczyszczające na strefę „T”
- raz w tygodniu stosować maseczki nawilżające i odżywcze na policzki i szyję

Czego nie należy stosować?
- mydła i wody do mycia twarzy
- toników i innych kosmetyków na bazie alkoholu – niszczą lipidy naskórka

Pielęgnacja gabinetowa:
- oczyszczanie twarzy
- ultradźwięki
- zabiegi normalizujące
- peelingi chemiczne
- peeling azjatycki
- peeling z kwasami AHA i BHA
- mikrodermabrazja
- galwanizacja anodowa
- algi morskie
- maski oczyszczające i ściągające


piątek, 15 lutego 2013

Cera Sucha

Cera sucha  
O skłonności do tego rodzaju cery decyduje w dużej mierze indywidualny układ hormonalny i genetyczny. Ma ona kolor różowożółtawy. Przez cienki naskórek prześwitują rozszerzone naczynia włosowate. Jest sucha, cienka, delikatna, o małych porach. Jest to skóra wrażliwa. Gdy używamy normalne mydło występuje uczucie ściągania, cera ma skłonności do łuszczenia się i łatwo tworzą się na niej zmarszczki. Reaguje napięciem naskórka na zimno i wiatr. Podczas nieprawidłowej lub niestarannej pielęgnacji zmarszczki mimiczne szybko przemieniają się w stałe tak więc już od wczesnej młodości potrzebuje głębokiego nawilżania i odżywiania. Nie należy używać ciężkich i tłustych kremów, do których skóra szybko się przyzwyczaja i traci zdolność do nawilżania i wydzielania tłuszczu. Trzeba dbać o nią już w młodym wieku,
nawilżenie potrzebne jest nie tylko z zewnątrz (np. kosmetyki), ale również od wewnątrz (np. picie dużej ilości wody, soków warzywnych i owocowych, zażywanie witaminy A, prawidłowe odżywianie), skórze należy dostarczać ceramidów, witamin, NMF (naturalny czynnik nawilżający), kwasu hialuronowego, mukopolisacharydów, mleczka i śmietanki powinny być emulsją typu woda w oleju, cała pielęgnacja musi polegać na nawadnianiu, ochronie i natłuszczaniu skóry, kosmetyki do cery suchej muszą dostarczać wilgoci, ale również potrafić tą wilgoć w skórze zatrzymać.

Co należy stosować?
- do mycia najlepiej stosować mleczka lub śmietanki do cery suchej (najlepiej które dodatkowo nawilżają i natłuszczają),
- krem mający działanie odżywczo- nawilżające lub nawet regenerujące,
- kremy z filtrami i fluidy z filtrami przeciwsłonecznymi,
- rano i wieczorem stosować żel pod oczy,
- stosować emulsję pielęgnacyjną na dekolt i szyję,
- dobrze jest też kilka razy w ciągu dnia spryskiwać twarz wodą mineralna w sprayu,
- odpowiednie toniki bezalkoholowe utrzymujące właściwe pH skóry,
- w celu regeneracji skóry suchej warto zastosować kurację olejkami roślinnymi i preparatami w ampułkach,
- dwa razy w tygodniu maski nawilżająco- odżywiające na twarz, szyję i dekolt,
- delikatne peelingi niepodrażniające skóry (np. enzymatyczne).

Czego nie należy stosować?
- kosmetyków zawierających alkohol oraz silnie zasadowych,
- maseczki o działaniu ściągającym,
- nie używać zbyt często peelingów ziarnistych,
- nie opalać się zbyt często,
- nie stosować do mycia twarzy wody i mydła.

Pielęgnacja gabinetowa:
- zabiegi odżywcze, dotleniające, nawilżające i ujędrniające- zabiegi te polegają na wprowadzeniu do skóry cennych lipidów w celu poprawienia struktury skóry i jej funkcji biologicznej,
- w zależności od tego jaki jest stan skóry można zrobić serię zabiegów dotleniających- zabiegi na bazujące na algach morskich oraz zabiegi głęboko nawilżające,



Cera Normalna

czy macie świadomość jaką macie cerę i jak należy o nią dbać?

Cera normalna
Występuje najczęściej u osób w wieku około 20 lat lub poniżej Bardzo żadko występuje u dorosłych. Charakteryzuje się beżoworóżowym odcieniem, jest gładka, umiarkowanie matowa, bez zaskórników, jędrna, odpowiednio natłuszczona i nawilżona, dobrze reaguje na wiatr, słońce, mróz, wodę i mydło. Im bliżej lat dwudziestu, tym pojawia się większa skłonność do przechodzenia cery normalnej w suchą. Proces ten może być znacznie zwolniony przy właściwej pielęgnacji, diecie i trybie życia.



Co należy stosować do pielęgnacji cery normalnej?
- do demakijażu mleczka lub śmietanki – jest to emulsja- olej w wodzie lub woda w oleju. Zawiera naturalne wyciągi roślinne i olejki. Jest delikatne w działaniu i łagodzi podrażnienia,
- delikatny tonik bezalkoholowy- odświeża skórę i przywraca jej naturalne ph. Może mieć w składzie ekstrakty roślinne, które będą działać łagodząco i nawilżająco np. olejki z kiełków pszenicy, kwas hialuronowy,
- maseczki nawilżające i odżywcze,
- lekkie kremy nawilżające – powinien zawierać filtry UVA i UVB, oraz ekstrakty nawilżające np. gliceryna, oleje roślinne, aloes, algi,
- zimą kremy lekko natłuszczające, latem kremy z filtrem UV,
- delikatne peelingi (np. peeling enzymatyczny),
- po trzydziestym roku życia  kremy przeciwzmarszczkowe ( wtedy trzeba dbać o nawilżenie skóry, żeby nie dopuścić do przedwczesnego starzenia się i powstawania zmarszczek),
- krem lub żele pod oczy- powinien zawierać filtry UVA i UVB oraz witaminy.
Do cery normalnej można również stosować kosmetyki do cery suchej i wrażliwej.

Czego nie należy stosować?
- tłustych kremów dopóki nie jest to konieczne,
- środków silnie działających np. zawierających alkohol lub silnie zasadowych mydeł (mogą podrażnić skórę i doprowadzić do jej przesuszenia lub przetłuszczania),
- mydła do demakijażu,
- kosmetyków przesuszających skórę.

Pielęgnacja gabinetowa
Cera normalna na samym początku nie wymaga specjalnych zabiegów. Należy jednak pamiętać, że ważnym jest utrzymanie jej równowagi i nie dopuszczenie do przedwczesnego starzenia się i powstawania zmarszczek.




sobota, 2 lutego 2013

Wprowadzenie

Jak wiecie jest już w mojej głowie otworzenie Salonu urody... salonu w którym będziemy mogły poczuć że mamy dla siebie swoje 5 min. ale zanim ten plana wejdzie w 100% w życie trochę czasu jeszcze minie;) ale zawszę mogę już zacząć polecać, zachwalać krytykować i oceniać pewne aspekty z dziedziny kosmetyki.
Tak więc Zapraszam.